Sprawdzian z lektury jak wojtek został strażakiem

Pobierz

Rozmowa o pracy strażaka na podstawie ilustracji.. O jakiej porze roku rozgrywa się akcja?. LEKTURA W KLASIE I .Plik Jak Wojtek został strażakiem test.doc na koncie użytkownika tomus220971 • folder LEKTURY- SPRAWDZIANY • Data dodania: 20 lut 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Janczarskiego "Jak Wojtek został strażakiem", karty pracy, plątaninka sylabowa dla każdego ucznia, kartoniki z wyrazami do przyczepienia na tablicy, kredki, zeszyty, ilustracje do lektury , karty pracy dla każdego ucznia do pracy zróżnicowanej - rozpoznawanie nazw rzeczy, roślin, zwierząt; liczmanyO czym opowiada lektura "Jak Wojtek został Strażakiem"?. Na szczęście - mama pomogła.Powrót na górę strony.. Takie przesłanie musi pozostać aktualne.. 3 - 5 punktów: Postaraj się przeczytać książkę "Jak Wojtek został strażakiem" jeszcze raz!. Od tego czasu zobaczyło go już 4,041 osób, 796 z nich pobrało dokument.. Będziesz w straży, Gdy się z Wojtka Przemienisz w Wojciecha!. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Wojtek marzy, żeby zostać strażakiem.. 2015-04-17 starstarstarstarstar_half remove_red_eye 19122 Kopiuj do Moich zasobów; Podgląd; Sprawdzian - Dodawanie i odejmowanie w zakresie 100. klasa2 Dorota..

Przeczytaj recenzję Jak Wojtek został strażakiem.

Dorośli twierdzą, że jest jeszcze za młody, ale kiedy w sąsiednim domu wybuchnie pożar, to właśnie Wojtek pośpieszy z pomocą małemu Heniowi.Audiobook - Jak Wojtek został strażakiem - Czesław Janczarski.. Rusza kowal wąsem, A wąs miał jak wiecha.. Wtem .4 - 6 punktów: Spróbuj przypomnieć sobie jeszcze raz kolejność wydarzeń w książce pt. "Jak Wojtek został strażakiem".. Ustalenie kolejności zdarzeń na podstawie historyjki obrazkowej.. Kupuj leganie, nie chomikuj.Pamiętam jak w pierwszej klasie szkoły podstawowej, kiedy omawialiśmy lekturę "Jak Wojtek został strażakiem", w ramach pracy domowej mieliśmy zadane narysować wóz strażacki.. Mają tu strażacy samochód czerwony.. a) do swojego taty b) do pani nauczycielki c) do komendanta straży 5.. 2) Jak ma na imię główny bohater lektury?. Dorośli twierdzą, że jest jeszcze za młody, ale kiedy w sąsiednim domu wybuchnie pożar, to właśnie Wojtek pośpieszy z pomocą małemu Heniowi.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Ustal kolejność zdarzeń - Historyjka obrazkowa // odp.Test z lektury"Jak Wojtek został strażakiem" 1) Wojtek mieszkał : a) we wsi Kozia Wólka b) we wsi Kozie Różki c) we wsi Kozia Bródka 2) Wojtek chciał zostać : a) policjantem b) piłerzem c) strażakiem 3) We wsi : a) była powódź b) wybuchł pożar c) zawalił się dom 4) Wojtek uratował : a) małego Henia b) małą Anię c) małego .Ustalenie kolejności zdarzeń w lekturze Cz. Janczarskiego "Jak Wojtek został strażakiem?".

Jak Wojtek został strażakiem Dorota.

Kim chciał zostać?. "Jak Wojtek został strażakiem" to krótkie opowiadanie dla dzieci napisane przez Czesława Janczarskiego i powstałe w 1950 r. Jest to ciepła i wesoła historia o siedmioletnim Wojtku - mieszkańcu wsi Kozie Różki, którego największym marzeniem było zostanie strażakiem.Plik Jak Wojtek został strażakiem test.doc na koncie użytkownika agatabo1 • folder LEKTURY- SPRAWDZIANY • Data dodania: 6 sty 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Smyku na strażaka.. Wraca Wojtek do domu.. Układanie zdań o Wojtku z rozsypanki wyrazowej i zdaniowej (edukacja polonistyczna ).Jak Wojtek został strażakiem.pdf eewqa1234.. W jakiej wsi mieszka?. Zgłosił się do komendanta Bonifacego i zgłosił chęć bycia strażakiem, ten jednak odmówił mu, gdyż powiedział że Wojtek jest za mały, by zostać .Jeśli podoba Ci się jak czytam, łapka w górę!-----Bądź na bieżąco:FACEBOOK: fragmentami lektury "Jak Wojtek został strażakiem", wcześniej wykonanymi pracami i pytaniami..

a) z ...1) Kto jest autorem książki ,,Jak Wojtek został strażakiem"?

Wojtek podziwiał strażaków,którzy ratowali ludzi i ich domy i w przyszłości również chciał zostać strażakiem.. Gdy zasypia tak myśli: Niech mi w nocy się przyśni Wóz strażacki I jeszcze, że gram pięknie w orkiestrze Poszli w pole starsi, młodzież Wojtek został sam w ogrodzie.. Nawiązanie formą do metody "burza mózgów".. dla dzieci.. a) zdjął kotka z drzewa b) uratował dziecko c) podlał kwiaty w ogródku d) zjadł naleśniki 7) W nagrodę za swój bohaterski czyn Wojtek: a) dostał puchar b) wyjechał na wycieczkę c) został strażakiem d) otrzymał lizaka 8) Każdy strażak powinien : a) być odważny b) umieć gotować c) mieć niebieskie oczy d) być strachliwy 9 .1.. Może porozmawiasz o treści książki np. z wychowawcą lub koleżankami i kolegami z Twojej klasy!. Arkusze ćwiczeń do baśni, legend, opowiadań i wierszy.. Użytkownik eewqa1234 wgrał ten materiał 3 lata temu.. Wszystkie prawa zastrzeżone 2021, Gminna Biblioteka Publiczna w DziemianachĆwiczenia dla dzieci na motywach lektur dla klas 1-4.. Komentarze i opinie (2) Dodaj komentarz.. Pobierz plik pdf.. I oto przypadek sprawia, że chłopiec wynosi z płonącego domu niemowlę i alarmuje straż pożarną.. Nowe wydanie z pięknymi ilustracjami Marianny Sztymy.. Zawiodą nas one do wsi Kozie Różki..

Pobierz 'Jak Wojtek został strażakiem' w formacie mp3.

"Jak Wojtek został strażakiem" Czesława Janczarskiego to lektura sugerowana dla klasy 1.. Kolorowe iKsiążka Jak Wojtek został strażakiem autorstwa Janczarski Czesław , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 9,42 zł .. 2015-08-31 .Title: lektury-jak-wojtek-zostal-strazakiem-6 Author: Profina3 Created Date: 8/2/2016 1:44:31 PMWojtek marzy, żeby zostać strażakiem.. Sprawdź też inne audiobooki w księgarni Publio.pl.. Do kogo poszedł z prośbą chłopiec, aby mógł zostać strażakiem?. Nauczycielka odczytuje fragmenty lektury.. Od czego powstał pożar?. Quizy sprawdzające znajomość lektur, ćwiczenia językowe, ortograficzne, matematyczne, przyrodnicze nawiązujące do treści przeczytanych tekstów literackich.We wsi Kozie Różki stała remiza strażacka.Strażakami byli młodzi odważni mężczyżni w dzień czy w nocy ,spieszyli z pomocą.Wszyscy byli dumni ze strażaków,a mały chłopiec ,Wojtek ,marzył żeby zostać strażakiem.Ale komendant straży,kowal Bonifacy,nie przyjął Wojtka do straży uważając ,że jest jeszcze za młody żeby zostać strażakiem.Pewnego razu chłopiec zobaczył .Siedmioletni Wojtek marzy, żeby zostać strażakiem, ale dorośli twierdzą, że jest za mały.. Ta wioska od dawna w okolicy słynie ze straży pożarnej najdzielniejszej w gminie.. Gość • 2 lata temu.. Ile ja się wtedy upłakałam!. 3) Wieś, w której mieszkał chłopiec nazywa sięJAK WOJTEK ZOSTAŁ STRAŻAKIEM Lasem, łąką, polem Biegną kręte dróżki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt